Bojkoti i komunitetit serb: dialog apo tensione?

Drejtori i Institutit Agora Z. Armend Thaqi mori pjesë në Tryezën e Rrumbullakët me temën: “Bojkoti i komunitetit serb: dialog apo tensione?”, të mbajtur në Hotel Sirius, më 24 nëntor 2016. Synimi i kësaj Tyeze ishte të diskutojë gjendjen e krijuar institucionale dhe ndër-etnike pas vendimit të përfaqësuesve të komunitetit serb për bojkotimin e institucioneve qendrore. Në veçanti u diskutua pikëpamja e serbëve të Kosovës në këtë situatë. Panelisët në këtë Tryezë të Rrumbullakët ishin:

  1. Milan Radojević, Zëvendës-Ministër i Punëve të Brendshme
  2. Saša Rasič, ish-Ministër
  3. Nexhmedin Spahiu, analist politik
  4. Avni Mazreku, analist politik
  5. Rifat Marmullaku, ekspert i çështjeve të sigurisë

Organizatori i Tryezës ishte SPRC me mbështetjen dhe bashkëpunimin me Friedrich-Ebert-Stiftung (FES) në Kosovë.

img_0190 thumbnail_img_0189

Share This:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *